середа, 26 листопада 2014 р.

ПОСТАНОВКА ЛІВОЇ РУКИ

Пальці лівої руки прижимають струни до ладів, щоб зіграти необхідні ноти. Для гітариста дуже важливо зіграти чистий звук, щоб струна не дрибіжала та не гарчала. Тому слід старатися не торкатися до тих ладів які не граються.

Існує дві варіації положення лівої руки на грифі:
Класичне положення

Альтернативне положення

Подушечка великого пальця прижимається до задньої частини грифа. Зачасту. початківці ігнорують дану позицію і переходять до альтернативної, бо для їхніх нетренованих пальців та кисті руки дана позиція є досить втомлюючою. Але як завжди, усе непросте відкриває свої прекрасні секрети лише після важкої праці. Коли м'язи кисті руки зміцніють, ви отримаєте більш широку площу охвату ладів пальцями, та змогу отримувати більш чіткий звук за рахунок специфічної постановки пальців у даному положенні (легше тримати пальці перпендикулярно до грифа). Це є великим плюсом для тих хто грає нотну музику або під час швидкої гри складних акордів Часто гітаристи охоплюють гриф великим пальцем, якщо у вас великі кисті інколи можна прижимати великим пальцем 6 або 5 струну. Таким чином інші пальці звільняються для остальних струн. Також така постановка руки не так втомлює руку. Але в цій позиції досить легко випадково затронути пальцями 1 або 2 струну і цим самим приглушити їх звук

Тепер перейдемо до пальців. 
Прижимати струни потрібно відразу за порожками. Якщо поставити  палець надто близько до порожка, звук буде глухим, в якщо надто далеко - струна буде бринчати. Робочі пальці повинні  розміщуватися вертикально відносно порожків, а не задіяні пальці - над струнами, не торкаючись їх, але досить близько, щоб можна було швидко поставити пальці на необхідні позиції.
Мізинець
Необхідно задіювати 4-й палець (мізинець). На кожен іp пальців припадає 25% потенціалу. Якщо ви не будете грати 4-м пальцем, то скоротите свої можливості до 75%, що ускладнить навчання.

Не перевантажуватись
Під час гри напружуються м'язи кисті, які зазвичай рідко задіюються. Тому дуже важливо давати руці відпочивати, якщо вона починає боліти. Кистьовий тунельний синдром - професійна хвороба гітаристів, які надто рідко дають руці відпочити. Як тільки відчуєте біль, зробіть перерву, подумайте про Твікс :). З часом пальці зміцніють, а їх кінчики загрубіють, що знизить больові відчуття.

Кут постановки пальців - кінчики пальців повинні знаходитися перпендикулярно (під прямим кутом) відносно графа.

Немає коментарів:

Дописати коментар