вівторок, 16 грудня 2014 р.

Деревина для виготовлення гітари   Звук, що видається гітарою, багато в чому визначається тим, з якого дерева вона зроблена. Дерево в даному інструменті грає вирішальну роль. Якщо воно «мертве», то цій гітарі вже нічим не зарадиш - як не крути, а хорошого звуку від неї не отримаєш. 

    Гриф інструмента в більшості випадків виготовляється з клена, накладка - також з клена (Ash), або з палісандра (Rosewood) або чорного дерева (Ebony). З корпусом (декою) далеко не все так однозначно. Сучасна промисловість для виробництва гітар застосовує безліч видів деревини від усім відомої вільхи до екзотичного «воронячого ока». Це обумовлено тим, що різні породи деревини мають різне звучання. 

   Найпопулярнішим видом дерева для виробництва гітар є добре всім відома вільха (Alder). З неї зроблена практично вся лінійка інструментів відомих гітарних фірм Fender, Jackson і Carvin. Та й інші фірми часто не цураються використовувати її у виробництві. Гітари, зроблені з вільхи, мають добре збалансоване чисте звучання з «соковитою» серединою. На них однаково добре вдаються і сольні «запили», і важкі металеві рифи. На мій погляд, такі інструменти, будучи своєрідною «золотою серединою», призначені для гітаристів, для яких не існує стереотипів в грі і мисленні. 

   Ялина (Fir) використовують в основному для виробництва напівакустичних електрогітар. Дає теплий рівний звук. Якщо ви збираєтеся грати джазову музику, то подібний інструмент стане для вас ідеальним вибором. Головним недоліком гітар, зроблених з ялини, є їх відносно висока ціна.

   Найбільш дзвінкі гітари, ідеальні для виконання партій соло, виготовляються з клена (Maple) і ясена (Ash). Ці інструменти мають акцентовану атаку, їх звучання в значній мірі більш «скляне», ніж у будь-якого іншого виду деревини. Гітари з клена та ясена видають звук з яскраво вираженими верхніми частотами. Ці породи деревини ідеально підходять для соло-партій і не дуже гарні для ритму. Таким чином, якщо ви мрієте грати музику а-ля Joe Satriani, то ясен і клен є ідеальним матеріалом для гітари.

   Горіх (Walnut) досить широко використовується для виготовлення акустичних гітар high-класу. Більшість ексклюзивних інструментів всесвітньо відомих майстрів виготовляються саме з цього матеріалу. У виробництві електрогітар він використовується тільки для накладок на гриф і для шпонових покриття корпусів.

   Червоне дерево (Mahogany) використовується при виробництві гітар для «важких» стилів. Звучання подібних інструментів відрізняється теплою і соковитою серединою, має глибокі низи і згладжені верху. За якістю звучання низів гітарам з червоного дерева немає рівних (краще звучать тільки інструменти, виготовлені з екзотичного дерева бубінга - Bubinga). 

   З тополі (Poplar) виробляють гітари так званої категорії «учнівський інструмент». Як відомо, деревина тополі дуже м'яка, що негативно позначається на якості звуку. Найчастіше з нього роблять інструменти найнижчої цінової категорії.

   Описані вище породи дерева - це далеко не повний перелік матеріалів, які застосовуються при виготовленні гітар. Це всього лише найбільш поширені. Існує безліч екзотичних порід типу падуак, коа чи тієї ж бубінга, які використовуються для виробництва ексклюзивних інструментів.

   Дерево, безумовно, відіграє важливу роль в тому, як буде звучати майбутній інструмент. Однак не будемо забувати, що це всього лише дерево. Лише в руках досвідченого майстра воно набуває вигляду інструменту, здатного стати продовженням тіла і душі музиканта.


Немає коментарів:

Дописати коментар