неділя, 7 грудня 2014 р.

Узгодженність рук

Узгодженість рук під час гри на гітарі дуже важлива. Під час гри гітарист прижимає однією рукою струни (зазвичай лівою) на грифі і грає необхідні струни іншою. Однак вироблення узгодженості рухів потребує багато практики та часу. Під час гри гітарист не повинен думати: "так зараз я поставлю цей палець сюди, а он той еее... о знайшов, сюди; а зараз жахну по 5-й ой ні, по 3-й струні і буде звук". Усе це повинно бути доведено до певного рівня автоматизму. Насправді гітарист думає про те які акорди зіграти, а його руки самі "знають" як це зробити. Це дозволяє приділити більше уваги тому наскільки якісно звучить музика, тримати ритм музики, і якщо потрібно синхронізувати свою гру з іншими інструментами (якщо граєш у рок групі).
Тому спеціальний велосипед... Точніше, спеціальні  вправи було розроблено вже до нас. Також за допомогою цих вправ можна гарно розігріти руки перед грою, думаю багатьом знайоме відчуття дубовості і неслухняності пальців на перших хвилинах гри.

ВПРАВА 1
Хроматична гамма тональності Е(мі мажор) на дві октави
 
Під час гри будуть задіяні усі пальці лівої руки, а правою тим часом грають вчаться грати на струнах, використовуючи медіатор або пальці. Програйте цю гамму тричі. не змінюючи положення лівої руки, послідовно програючи ноти на кожному ладу, рухаючись від нижньої струни вверх і від верхнього порожка до підставки. Почніть грати на відкритих струнах Спочатку великим пальцем (правої руки) або медіаторм ударами вниз. Потім ударами медіатором або вказівним пальцем вверх. Потім міняючи вказівний та великий палець, робіть удари по струнам вверх і вниз.

Усім початківцям раджу почитати про положення лівої руки на грифі.

ВПРАВА 2
Хроматична гама тональності G на дві октави


Коли ви навчитесь швидко грати попередню гамму, перейдіть до цієї. Ви побачите, що в обох гамах задіяно багато відкритих струн. Повторіть вправу три рази вверх і тричі вниз. Спочатку великим пальцем (правої руки) або медіаторм ударами вниз. Потім ударами медіатором або вказівним пальцем вверх. Потім міняючи вказівний та великий палець, робіть удари по струнам вверх і вниз.

ВПРАВА 3
Хроматична гама тональності А на дві октави

В цій гаммі нема відкритих струн: для кожної ноти необхідно прижимати струни до вказаних ладів. Переходити до цієї вправи слід лише добре попрактикувавши з двома попередніми. Спочатку слід грати не спіша, не слід намагатися одразу грати швидко. Зверніть увагу, чи правильно ви берете всі ноти, наскільки чисто вони звучать. Як і раніше виконати вправу слід три рази. Положення лівої руки при цьому не змінюється. Спочатку великим пальцем (правої руки) або медіаторм ударами вниз. Потім ударами медіатором або вказівним пальцем вверх. Потім міняючи вказівний та великий палець, робіть удари по струнам вверх і вниз. Почніть гру поставивши 1-й палець на 5-й лад.
1-й палець - вказівний
4-й палець - мізинець

Октава - нотна послідовність між двома однойменними нотами, що охоплює 8 ступенів діатонічного звукоряду, звідки й походить назва. Таким чином октава охоплює всі сім ступенів діатонічного звукоряду, або 12 півтонів хроматичного звукоряду.
Хроматичний - слово "хроматичний" в нашому випадку означає "як  такий, що включає всі ноти": в хроматичних гамах ви граєте всі ноти підряд.
Відкриті струни - струни які  під час програвання не прижимаються до ладів грифа.

Немає коментарів:

Дописати коментар